piątek, 16 września 2016

Szamba betonowe fakty i mitySzamba betonowe są bardziej solidne niż te z tworzywa sztucznego

Fakt. Z pewnością żelbeton jest lepszym tworzywem niż żywica poliestrowa. Beton wysokiej klasy używany jest przy tworzeniu szamb. Jest to beton niesamowicie oporny na naciski wywoływane przez wody gruntowe jak i wahania temperatur. Do betonu wsypywane są domieszki specjalnej chemii budowlanej, której zadaniem jest sprawienie zatkania porów betonu. Szamba betonowe zdają test wysokie mrozy i upały.

Szamba betonowe pękają

Mit. Wspomnianym faktem było do generowania szamb wykorzystuje się profesjonalny surowiec oraz domieszki chemii budowlanej. Aktualnie szamba betonowe można mieścić na grząskim terenie. Słusznie wykonywane szambo betonowe od właściwego producenta nie ma prawa pęknąć. W dzisiejszym świecie należy znaleźć pilnego producenta. Opłaci się wspomnieć, że występuje wiele przypadków kruszenia szamb plastikowych. Zwykle nie wytrzymują one naporu szambiarki.

Przyjazne środowisku szambo betonowe

Fakt. Mając na uwadze to, że szamba betonowe są uszczelnianie w trakcie trwania etapów produkcyjnych są one w stu procentach szczelne. Absolutnie, dlatego do natury nie wydostają się żadne zanieczyszczenia. Każdy, kto posiada szambo nie ma problemów z toksynami w glebie.

Szambo betonowe jest dobre na początek, potem lepiej zainwestować w oczyszczalnie

Mit. Dużo ludzi mniema, że szamba betonowe wybierają właśnie te osoby, które nie stać na przydomową oczyszczalnie ścieków. Szkoda, że ten procent społeczeństwa nie ma świadomości o tym, że szamba betonowe można korzystać przez długie lata. Uzupełniająco należy nadmienić, że jeśli zdecydują się Państwo na szambo dwukomorowe przelewowe można je potem przekształcić w przydomową oczyszczalnie ścieków. Potrzeba mieć to na oku dokonując wyboru.
szamba betonowe

Szamba betonowe są droższe od tych z tworzywa sztucznego

Mit. Bez wątpienia zaraz pokarzemy, jaka skala jest tego mitu. Koszt zbiorników betonowych od najbardziej kompetentnego producenta rozpoczynają się od 840 PLN za 4 000L zbiornik a jakże za taką samą objętość szambo z tworzywa sztucznego można zapłacić, co najmniej 2 000 PLN. Cena szamba z betonu o pojemności 20 000 L wynosi nie więcej niż 4 000 PLN. Niestety nie ma tak dużych szamb plastikowych. Największy zbiornik plastikowy jak jest można znaleźć w Internecie ma 16 000 L i ma cenę nie mniej niż 7 500 zł. Wniosek nie ma, co przepłacać lepiej zdecydować się na dużo tańsze szambo betonowe, które jest długoterminową i pewną inwestycją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz